Britų karininkus rengianti Šalčininkų rajono įmonė “Eisiga” bei elektros skirstomųjų įrenginių gamintoja „Elga“ tapo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos nariais. 

Eišiškės – vos tris tūkstančius gyventojų turintis miestas Šalčininkų rajone, netoli sienos su Baltarusija – visiškai nežinoma geografinė vietovė daugeliui britų. Tačiau Didžiosios Britanijos kariuomenei šis nedidelis Lietuvos miestelis turi ypatingą reikšmę – mat būtent čia, vienoje didžiausių šalies sertifikuotų siuvimo įmonių, kuri yra ir vienas svarbiausių rajono darbdavių, kuriamos ir siuvamos uniformos britų kariams. 

Policininkams siūs naujas liemenes

Gamyboje modernias technologijas naudojančiai įmonei „Eisiga“ pavyko pelnyti Didžiosios Britanijos kariuomenės pasitikėjimą – britai įsitikino, kad lietuviai dirba greitai ir kokybiškai, o jų siuvama karinė apranga – patogi ir gerai dėvisi, todėl tapo vienais pagrindinių Eišiškėse įsikūrusios įmonės užsakovų. Šiuo metu „Eisiga“ į Didžiąją Britaniją eksportuoja apie 80 proc. savo produkcijos, kurią sudaro ne tik karinės uniformos, bet ir įvairūs kiti siuvimo ir galanterijos gaminiai. 

„Eisigos“ direktorius Rišardas Počobutas džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu ne tik su britų, bet ir Lietuvos kariuomene bei policija. 

„Nemažai siuvame ir mūsų krašto kariuomenei – tiek uniformas, tiek ekipuotes, skirtas kario įrangai nešti, bei visus kitus reikalingus dalykus, – sako R.Počobutas. – Na, o vienas naujausių mūsų įgyvendinamų projektų yra skirtas policijai – sukursime ir pasiūsime naujas liemenes su atšvaitais, kurias dėvės Lietuvos policijos pareigūnai.” 

Viena didžiausių šalies siuvimo bendrovių „Eisiga“ neseniai tapo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA), kuri šiuo metu vienija apie šimtą šalies įmonių, nare. 

Tikisi plėsti eksportą

Prie asociacijos neseniai prisijungė ir Šiaulių UAB „Elga“, kuri yra didžiausia 0,4-24 kV elektros paskirstymo įrenginių ir sistemų gamintoja Baltijos šalyse. 

Elektros skirstomųjų įrenginių gamintoja „Elga“ savo produkciją taip pat eksportuoja į daugelį šalių – nuo Švedijos iki Vietnamo. Kaip teigia „Elgos“ generalinis direktorius Ramūnas Volbekas, įmonė planuoja plėsti savo veiklą siūlydama įrenginius ir sistemas gynybos bei saugumo pramonei, todėl nutarė papildyti LGSPA narių gretas. 

Naujieji asociacijos nariai tikisi, kad narystė asociacijoje padės jiems surasti naujų partnerių bendriems projektams įgyvendinti bei gamybos technologijoms tobulinti, o taip pat atrasti naujų eksporto rinkų. Be to, įmonės kartu su kitais asociacijos nariais kartu ketina dalyvauti didžiausiose tarptautinėse gynybos ir saugumo pramonės parodose.    

Stiprina vienius gamintojus

Pasak LGSPA direktoriaus Gintario Šatkaus, asociacija šiuo metu sulaukia vis daugiau prašymų dėl narystės. 

„Ypač džiugina tai, kad asociacija papildo stiprios, pažangias technologijas diegiančios ir savo srityse lyderiaujančios Lietuvos įmonės, – teigė G.Šatkus. – Tikiu, kad kartu mums bus lengviau siekti vieno pagrindinių asociacijos tikslų – stiprinti saugumo ir gynybos pramonę Lietuvoje.“ 

LGSPA šiuo metu vienija per 50 narių, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių ir institucijų. Į asociaciją susibūrusios žinomos Lietuvos ir užsienio bendrovės dirba mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų, IT, komunikacijų, kibernetinio bei energetinio saugumo srityse, gamina ginkluotę, amuniciją, aprangą ir ekipuotę, teikia oro, vandens ir sausumos karinio transporto priežiūros ir remonto paslaugas, dirba ISTAR (žvalgybos, stebėjimo, taikinių aptikimo) bei rizikos valdymo srityse. 

Be to, LGSPA daug dėmesio skiria tarptautinio bendradarbiavimo skatinimui – yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimus su Latvijos Saugumo ir gynybos pramonės federacija, Estijos saugumo pramonės asociacija, Lenkijos krašto apsaugos gamintojų rūmais, Didžiosios Britanijos aviacijos, gynybos ir saugumo pramonės asociacija ADS, taip pat aktyviai bendradarbiauja su Europos gynybos agentūra ir kitomis institucijomis, siekiant skatinti įmonių, mokslo ir valstybės institucijų bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse.