LGSPA ir jos narių organizuotas seminaras vyko 2015 metų spalio 7 dieną Vilniuje.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) kartu su savo nariais SAAB AB (Švedija), UAB NRD CS, Baltijos pažangių technologijų institutu ir advokatų kontora GLIMSTEDT (Lietuva) organizavo seminarą apie civilinės saugos pramonę. Seminaro dalyviai turėjo galimybę išgirsti apie inovatyvias civilinėje saugoje taikomas technologijas ir sukurtus produktus, kuriuos pristatė LGSPA nariai:

UAB NRD CS direktorius dr. Vilius Benetis pristatė priemones, kurios gali apsaugoti nacionalinę skaitmeninę erdvę.

Baltijos pažangių technologijų instituto prof. Tomo Krilavičiaus pranešime buvo pristatytas metodas, kaip rasti naudingą ir reikalingą informaciją socialiniuose tinkluose, medijose, bloguose ir apskritai internetiniuose puslapiuose bei kaip pamatyti ryšį tarp jų, įtraukti į bendrą tinklą ir pan.

Taip pat instituto atstovas Audrius Zujus pristatė bepiločių orlaivių, terminio matymo bei lietimo sensorių privalumus ir būdus, kaip juos paversti tikrove.

SAAB AB atstovai pristatė oro uostų valdymo bokštų naujoves, laivų eismo kontroliavimo, pakrančių stebėjimo, radijo ryšių sistemas bei „minkštuosius“ šarvus, kurie yra nepramušami kulkų dėl specialios technologijos bei puikiai tinka personalo apsaugai priešiškoje aplinkoje. 

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija dėkoja visiems seminaro dalyviams bei tikisi, kad seminaras buvo prasmingas ir naudingas!